Güvenlik Akademisi

Ana sayfa
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

UİK 14. Güvenlik Akademisi Ilgaz'da Yapıldı

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği tarafından 2008’den bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen "UİK Güvenlik Akademisi"nin on dördüncüsü bu yıl, 18-22 Aralık 2019 tarihlerinde Ferko Ilgaz Mountain Resort Otel’de yapıldı.
Güvenlik Akademisi
3 dakikalık okuma

XIV. Güvenlik Akademisi

Uluslararası İlişkiler Konseyi’nce 2008’den bu yana düzenlenen UİK GÜVENLİK AKADEMİSİ bu yıl 18-22 Aralık 2019 tarihlerinde Ferko Ilgaz Mountain Resort Otel’de gerçekleştirilecektir. Güvenlik Akademisi, alanında uzman araştırmacılar ile Türkiye’nin güvenlik politikası oluşum sürecinde etkili kurumların temsilcilerinin sunuşları, panelleri, güvenlik temalı simülasyonlar ve görsel eğitim metodu çerçevesinde film gösterimlerini kapsamaktadır.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi 10. yılını kutladı

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği tarafından 2008’den bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen "UİK Güvenlik Akademisi"nin on üçüncüsü bu yıl, 19-23 Aralık 2018 tarihlerinde Ferko Ilgaz Mountain Resort Otel’de yapıldı.
Güvenlik Akademisi
3 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi XIII

Uluslararası İlişkiler Konseyi’nce 2008’den bu yana düzenlenen UİK GÜVENLİK AKADEMİSİ bu yıl 19-23 Aralık 2018 tarihlerinde Ferko Ilgaz Mountain Resort Otel’de gerçekleştirilecektir. Güvenlik Akademisi, alanında uzman araştırmacılar ile Türkiye’nin güvenlik politikası oluşum sürecinde etkili kurumların temsilcilerinin sunuşları, panelleri, güvenlik temalı simülasyonlar ve görsel eğitim metodu çerçevesinde film gösterimlerini kapsamaktadır.
Güvenlik Akademisi
2 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi XII

Uluslararası İlişkiler Konseyi’nce 2008’den bu yana düzenlenen UİK GÜVENLİK AKADEMİSİ bu yıl 20-24 Aralık 2017 tarihlerinde Ferko Ilgaz Mountain Resort Otel’de gerçekleştirilecektir. Güvenlik Akademisi, alanında uzman araştırmacılar ile Türkiye’nin güvenlik politikası oluşum sürecinde etkili kurumların temsilcilerinin sunuşları, panelleri, güvenlik temalı simülasyonlar ve görsel eğitim metodu çerçevesinde film gösterimlerini kapsamaktadır.
Güvenlik Akademisi
2 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi XI

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği tarafından 2008 yılından bu yana düzenlenen Güvenlik Akademisi’nin on birincisi 14-18 Aralık 2016 tarihlerinde The Green Park Kartepe Resort Hotel’de gerçekleştirilecektir. Güvenlik Akademisi, alanda uzman araştırmacılar ile Türkiye’nin güvenlik politikası oluşum sürecinde etkili kurumların temsilcilerinin sunuşları, panelleri, güvenlik temalı simülasyonları ve görsel eğitim metodu çerçevesinde film gösterimlerini kapsamaktadır.
Güvenlik Akademisi
2 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi X

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği tarafından 2008 yılından bu yana düzenlenen Güvenlik Akademisi’nin onuncusu, 16-20 Aralık 2015 tarihlerinde The Green Park Kartepe Resort & Spa Hotel’de gerçekleştirilecektir. Bugüne kadar alanında uzman araştırmacılar/akademisyenler ile Türkiye’nin güvenlik politikalarının oluşum ve icra sürecinde etkili kurumların temsilcilerinin sunumları, güvenlik temalı simülasyonlar ile görsel eğitim metotlarını içeren eğitim programının onuncusunda Güvenlik Akademisi müdavimleri ve yeni katılımcıların bildirilerine iki farklı panelde yer verilecektir. Bu çerçevede, Onuncu Güvenlik Akademisi’nde sunum yapmak isteyenlerin aşağıda belirlenen temalardaki bildiri özetleriyle başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi - IX

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), 2008 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirdiği Güvenlik Akademisi serilerinin dokuzuncusunu, 17-21 Aralık 2014’te The Green Park Kartepe Resorts & Spa’da gerçekleştirildi. Eğitim programı, Türkiye’de güvenlik politikası yapımında etkili aktörler ve konuyu akademik düzeyde araştıranlarla güvenlik kavramının anlamı ve 21. yüzyılda değişen çehresini kapsamlı bir şekilde tartışma imkânını katılımcılarına sundu.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi VIII

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), 2008 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirdiği Güvenlik Akademisi serilerinin sekizincisini, 18-22 Aralık 2013’de The Green Park Kartepe Resorts & Spa’da gerçekeştirdi. T.C. Dışişleri Bakanlığı ve NATO Kamu Diplomasi Birimi destekleriyle gerçekleşen eğitim programına Türkiye’de güvenlik politikası yapımında etkili kurumların temsilcilerinin yanı sıra farklı üniversitelerden akademisyenler ve yüksek lisans- doktora düzeyinde öğrenciler katılmıştır.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Ilgaz Güvenlik Akademisi VII

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), 2008 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirdiği ve artık gelenekselleşen Güvenlik Akademisi serilerinin yedincisini, 19-23 Aralık 2012’de Ilgaz Mountain Resort Otel’de gerçekleştirmiştir. Türkiye'nin farklı üniversitelerinden ve resmi kurumlarından toplam 40 katılımcının yer aldığı akademide, güvenliğin farklı alanlarına ilişkin sunuşların yanı sıra "Beyaz Perdede Güvenlik" başlığı altında film gösterimine ve katılımcıların teoride öğrendikleri bilgileri pratikte kullanımını sağlamasına yardımcı olacak güvenlik simülasyonuna yer verilmiştir.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Ilgaz Güvenlik Akademisi VI

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), 2008 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirdiği ve artık gelenekselleşen Güvenlik Akademisi serilerinin altıncısını, 21-25 Aralık 2011’de Ilgaz Mountain Resort Otel’de gerçekleştirdi. T.C. Dışişleri Bakanlığı, NATO Kamu Diplomasi Birimi, BP Türkiye ve TÜBİTAK’ın katkılarıyla düzenlenen eğitim programını tamamlayan 39 kişi sertifika almaya hak kazandı.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Ilgaz Güvenlik Akademisi - V

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), Güvenlik Akademisi’nin beşincisini “21. Yüzyılda Uluslararası Güvenlik” temasıyla, 16-20 Aralık 2010’da Ilgaz’da gerçekleştirecektir. T.C. Dışişleri Bakanlığı, NATO Kamu Diplomasi Birimi ve TÜBİTAK'ın katkılarıyla düzenlenecek eğitim programı, katılımcılarına Türkiye’de güvenlik politikası yapımında etkili aktörler ve konuyu akademik düzeyde araştıranlarla güvenlik kavramının anlamı ve 21. yüzyılda değişen çehresini kapsamlı bir şekilde tartışma imkânı sunmayı hedeflemektedir.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi - IV

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK) Güvenlik Akademisi’nin dördüncüsünü “21. Yüzyılda Uluslararası Güvenlik” temasıyla, 18-21 Haziran 2010’da Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’nde gerçekleştirdi. T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Işık Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen eğitim programında, daha önceki progrmalardan farklı olarak ilk kez katılımcıların aktif katılımıyla güvenlik temalı simulasyonlar düzenlenmiştir. Söz konusu programa Türkiye'nin farklı üniversitelerinden ve devlet kurumlarından 27 kişi katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Programda, "Türkiye'de Güvenlik Kavramı'nın Algılanışı", "Medya ve Güvenlik", "T.C. Dışişleri Bakanlığı Gözüyle Türkiye'nin Güvenlik Sorunları", "Yeni Güvenlik Konuları" ve "Bölgesel Güvenlik Sorunları" üzerinde durulmuştur.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi - III

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), Güvenlik Akademisi’nin üçüncüsünü “21. Yüzyılda Uluslararası Güvenlik” temasıyla, 18-22 Aralık 2009’da Ilgaz’da Mountain Resort Otel’de gerçekleştirdi. T.C. Dışişleri Bakanlığı, NATO Kamu Diplomasi Birimi ve TÜBİTAK'ın katkılarıyla düzenlenen programa, Türkiye'nin farklı üniversite ve devlet kurumlarından 25 kişi katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Yirmi kişiden oluşan akademisyen kadrosunun yaptığı sunumlar çerçevesinde "Güvenlik Çalışmalarının Gelişimi", "Güvenlik Çalışmalarında Yaklaşımlar", "Uluslararası Güvenliğin Değişen Gündemi", "Terrörizm ve Güvenlik", "T.C. Dışişleri Bakanlığı Gözüyle Türkiye'nin Güvenlik Sorunları", "NATO ve Uluslararası Güvenlik" ve "Bölgesel Güvenlik Sorunları" vb. konuların ele alındığı programda film gösterimlerine de yer verilmiştir.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi - II

T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Ankara Üniversitesi’nin katkılarıyla Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK) tarafından düzenlenen Güvenlik Akademilerinin ikincisi, 12-15 Haziran 2009 tarihleri arasında Kapadokya’da gerçekleştirilmiştir. Akademi, güvenlik çalışmaları alanında uzman akademisyenler ile bürokratlar, sivil toplum ve medya temsilcileri, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini bir araya getirmiştir.
Güvenlik Akademisi
1 dakikalık okuma

Güvenlik Akademisi - I

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), 20-24 Aralık 2008’de T.C. Dışişleri Bakanlığı, NATO Kamu Diplomasi Birimi ve Ankara Üniversitesi’nin katkılarıyla “Güvenlik Akademisi: 21. Yüzyılda Güvenliği Anlamak” başlıklı bir Sertifika Programı düzenlemiştir. 40 kişilik katılımcı ve 15 kişilik bir eğitimci kadrosuyla A.Ü. Ilgaz Dağı ÖRSEM Tesislerinde gerçekleştirilen program, Türkiye’de güvenlik politikası yapım ve uygulamalarında rol alan aktörler ile konuyu akademik düzeyde çalışanlara güvenlik kavramının 21. yüzyılda değişen çehresini ve Türkiye’ye etkilerini kapsamlı bir şekilde tartışma imkânı sunmuştur.