Güvenlik Akademisi XII

Güvenlik Akademisi
2 dakikalık okuma
6 yıl önce
Ana sayfa
Haberler

Uluslararası İlişkiler Konseyi’nce 2008’den bu yana düzenlenen UİK GÜVENLİK AKADEMİSİ bu yıl 20-24 Aralık 2017 tarihlerinde Ferko Ilgaz Mountain Resort Otel’de gerçekleştirilecektir. Güvenlik Akademisi, alanında uzman araştırmacılar ile Türkiye’nin güvenlik politikası oluşum sürecinde etkili kurumların temsilcilerinin sunuşları, panelleri, güvenlik temalı simülasyonlar ve görsel eğitim metodu çerçevesinde film gösterimlerini kapsamaktadır.

Başvuru Süreci Güvenlik alanında çalışan ya da bu konuda bilgilerini geliştirmek isteyen bürokrat, diplomat, akademisyen, araştırmacı, sivil toplum, medya veya askeri kurum temsilcileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri eğitim programına katılabilirler. Etkinliğin düzenlendiği tesislerdeki konaklama olanakları ile program katılımcı sayısı sınırları çerçevesinde az sayıda son sınıf lisans öğrencisine de katılım imkânı sağlanabilecektir. Programa katılım için belirli bir yaş sınırı yoktur.

Güvenlik Akademisi’ne katılmak isteyenlerin ekteki katılım formunu doldurarak [email protected] adresine iletmeleri gerekmektedir. Başvurular en kısa sürede değerlendirilerek, kayıt konusunda bilgi verilecektir.

Katılımcı Paneli Son iki yıldır sınırlı sayıda gerçekleştirilen katılımcı paneli uygulamasına bu yıl da devam edilecektir. 12. UİK Güvenlik Akademisi’nde, katılımcı olmanın yanı sıra, aşağıda temalar çerçevesinde sunum yapmak isteyeceklerin bildiri önerilerini ekteki forma uygun biçimde en geç 31 Ekim 2017 tarihine kadar [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir. Bildiri önerilerinde akademik personel, doktora öğrencileri ve güvenlik alanında çalışan kurum personellerine öncelik verilecektir. Ancak bildiri önerisi iletmek, kayıtta öncelik sağlamayacaktır.

Küresel Güvenliğin Değişen Gündemi • Terörizm ve Güvenlik • Göç ve Güvenlik • Enerji Güvenliği • NATO’nun Değişen Güvenlik Gündemi

  • Türkiye’de Değişen Güvenlik Gündemi
  • Türkiye’nin Ortadoğu’da Güvenlik Politikası
  • Türkiye’de Sivil-Asker İlişkileri
  • Türkiye-NATO İlişkileri
  • Türkiye’de Terör ve Güvenlik

Katılım Ücreti Katılım ücreti, çift kişilik odada konaklayacak katılımcılar için kişi başı kayıt, dört gece konaklama, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile Ankara’dan otobüs ile ulaşım dahil 900 TL’dir. Tek kişilik odada konaklamak isteyen katılımcılar için katılım ücreti 1.250 TL’dir. Hesap Bilgileri: Hesap adı: Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği Banka/Şube: Ziraat Bankası/Yenimahalle IBAN: TR890001000599512262705009

Bu içeriği paylaş