Tez Ödülü

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), Uluslararası İlişkiler yazınına özgün katkılar sunacak doktora tezlerini teşvik etmek amacıyla Doktora Tezi Teşvik Ödülü'nü hayata geçirdi. Bu ödül, Uluslararası Hukuk, Siyasi Tarih, Bölge Çalışmaları, Uluslararası İlişkiler Teorisi, Uluslararası Güvenlik, Jeopolitik ve benzeri alanlarda son bir yıl içinde tamamlanmış tezlere verilecektir.

2024 Yılı Doktora Tezi Teşvik Ödülü: Dr. Firuze Simay Sezgin Namlı

Ödül Değerlendirme Komitesi’nin raporu ve UİK Derneği Yönetim Kurulu’nun 29 Nisan 2024 tarih ve 4 sayılı kararı ile 2024 yılı “UİK Doktora Tezi Teşvik Ödülü”ne Uluslararası İlişkiler alanında katkı sunan tez çalışması nedeniyle Bilkent Üniversitesi Doktora Sonrası Araştırmacısı Dr. Firuze Simay Sezgin Namlı layık görülmüştür. Firuze Simay Sezgin Namlı’nın Koç Üniversitesi’nde tamamladığı“Beyond First Glance: Exploring the Impact of Speed and Size in the Initial Deployments of United Nations Peacekeeping Operations” başlıklı tezi Ödül Komitesi tarafından Çatışma Çözümü literatürüne özgün bir katkı sunan çalışma olarak değerlendirilmiştir.

2024 YILI DOKTORA TEZİ TEŞVİK ÖDÜLÜ DUYURUSU

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği, Yönetim Kurulu’nun 14 Temmuz 2017 tarih ve 85 sayılı kararı ile, Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amacıyla UİK Genç Bilim İnsanı Teşvik Ödülü ihdas edilmesine karar vermiştir.

Bu içeriği paylaş