UİK Teşvik Ödülü

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), Yönetim Kurulu’nun 14 Temmuz 2017 tarih ve 85 sayılı kararı ile, Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amacıyla UİK Teşvik Ödülü ihdas edilmesine karar vermiştir. Ödül programı kapsamında Uluslararası Hukuk, Siyasi Tarih, Bölge Çalışmaları, Uluslararası İlişkiler Teorisi, Uluslararası Güvenlik, Jeopolitik ve benzeri alanlar dahil olmak üzere, Uluslararası İlişkiler disiplini ve ilişkili alanlarda çalışan bilim insanlarına ödül verilmesi öngörülmektedir.

Ana sayfa
Ödüller

2024 YILI UİK GENÇ BİLİM İNSANI TEŞVİK ÖDÜLÜ DUYURUSU

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği, Yönetim Kurulu’nun 14 Temmuz 2017 tarih ve 85 sayılı kararı ile, Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amacıyla UİK Genç Bilim İnsanı Teşvik Ödülü ihdas edilmesine karar vermiştir.

2022 UİK Teşvik Ödülü

Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK) Derneği Yönetim Kurulu, 2018’de aldığı bir kararla, Türkiye’de Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amaçlarıyla “UİK Teşvik Ödülü” programını başlatmıştır. UİK tarafından düzenlenen Uluslararası İlişkiler Çalışmaları ve Eğitimi Kongreleri kapsamında tevdi edilen UİK Teşvik Ödülü’nün sahipleri, bireysel ya da aday gösterilerek yapılan başvuruları ilan edilen kriterler çerçevesinde titizlikle inceleyen Değerlendirme Komitesi raporu uyarınca UİK Derneği Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlarla belirlenmektedir.

2020 UİK Teşvik Ödülü

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği, Yönetim Kurulu’nun 14 Temmuz 2017 tarih ve 85 sayılı kararı ile, Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amacıyla UİK Teşvik Ödülü ihdas edilmesine karar vermiştir.

2018 UİK Teşvik Ödülü

Uluslararası İlişkiler Konseyi, Türkiye’de Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının belirlenmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amaçlarıyla UİK Teşvik Ödülü programını başlatmıştır. UİK’in ilk Teşvik Ödülü, Uluslararası İlişkiler Konseyi, Altınbaş Üniversitesi ve Antalya Bilim Üniversitesi katkılarıyla verilmektedir.

Bu içeriği paylaş