UİK Teşvik Ödülü

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), Yönetim Kurulu’nun 14 Temmuz 2017 tarih ve 85 sayılı kararı ile, Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amacıyla UİK Teşvik Ödülü ihdas edilmesine karar vermiştir. Ödül programı kapsamında Uluslararası Hukuk, Siyasi Tarih, Bölge Çalışmaları, Uluslararası İlişkiler Teorisi, Uluslararası Güvenlik, Jeopolitik ve benzeri alanlar dahil olmak üzere, Uluslararası İlişkiler disiplini ve ilişkili alanlarda çalışan bilim insanlarına ödül verilmesi öngörülmektedir.

Ana sayfa
Ödüller

2024 YILI UİK GENÇ BİLİM İNSANI TEŞVİK ÖDÜLÜ DUYURUSU

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği, Yönetim Kurulu’nun 14 Temmuz 2017 tarih ve 85 sayılı kararı ile, Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amacıyla UİK Genç Bilim İnsanı Teşvik Ödülü ihdas edilmesine karar vermiştir.

2024 UİK Teşvik Ödülü: Doç. Dr. Efe Tokdemir

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği, Yönetim Kurulu’nun 14 Temmuz 2017 tarih ve 85 sayılı kararı ile, Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amacıyla UİK Genç Bilim İnsanı Teşvik Ödülü'nün Doç. Dr. Efe Tokdemir'e verilmesine karar vermiştir.

2022 UİK Teşvik Ödülü: Doç. Dr. Seçkin Köstem

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği, Yönetim Kurulu’nun 4 Şubat 2022 tarih ve 1 sayılı kararı ile, Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amacıyla UİK Teşvik Ödülü'nün Doç. Dr. Seçkin Köstem'e verilmesine karar vermiştir.

2020 UİK Teşvik Ödülü

UİK Yönetim Kurulu, COVID-19 pandemisi nedeniyle ülke çapında UİK Kongresi dahil tüm etkinliklerin iptal edilmiş olması nedeniyle, 2020 yılında UIK Teşvik Ödülü verilmemesine, 2020 yılı için yapılan başvuruların yapılacak bir sonraki kongrede verilecek Teşvik Ödülü için değerlendirmeye alınmasını uygun bulmuştur.

2018 UİK Teşvik Ödülü: Doç. Dr. Özge Zihnioğlu

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği, Yönetim Kurulu’nun 13 Nisan 2018 tarih ve 90 sayılı kararı ile, Uluslararası İlişkiler alanında bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve gelecek vadeden genç bilim insanlarının tespit edilmesi, gelişimlerinin desteklenmesi ve alanda tanınmalarının sağlanması amacıyla UİK Teşvik Ödülü'nün Doç. Dr. Özge Zihnioğlu'na verilmesine karar vermiştir.

Bu içeriği paylaş