NATO-AB Bilgilendirme Toplantıları

Ana sayfa

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği NATO Çalışma Toplantısı Brüksel’de Yapıldı

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği’nin, NATO Kamu Diplomasisi Birimi desteğiyle gerçekleştirdiği NATO ziyareti ve bilgilendirme toplantısı 11 Aralık 2019 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirildi.Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 12 akademisyenin katılımıyla NATO Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen bir günlük program kapsamında katılımcılar, üst düzey NATO yetkilileriyle bir araya geldi. NATO Savunma Kapasiteleri Birimi Başkanı Julien Kita, Yeni Gelişen Güvenlik Tehditleri Bölümü’nün Siber Güvenlik Birimi Başkan Yardımcısı Chelsey Slack, Rusya ve Ukrayna İlişkileri Biriminden Metin Paksoy ve NATO Operasyonlar ve Görevler Birimi A Seksiyonu Başkanı Michel Soula’dan brifing alan heyet, ayrıca Kamu Diplomasisi’nden Sorumlu NATO Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Tacan İldem ve Türkiye’nin NATO Daimî Temsilcisi Büyükelçi Başat Öztürk ile de bir araya gelerek, görüş alış verişinde bulundu.

NATO-AB Bilgilendirme Toplantıları VI

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği’nin, NATO Kamu Diplomasisi Birimi işbirliğiyle her yıl düzenli olarak tekrarladığı NATO-AB Bilgilendirme Toplantılarının altıncısı, bu yıl 22 Kasım 2011’de Brüksel’de gerçekleşti.

NATO-AB Bilgilendirme Toplantıları V

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği ve NATO Kamu Diplomasisi Türkiye Programı işbirliğiyle, her yıl düzenli olarak tekrarlanan NATO-AB Bilgilendirme Toplantılarının beşincisi 11-13 Mayıs 2010 tarihinde Brüksel'de gerçekleştirildi. Türkiye'nin farklı üniversitelerinden 20 genç akademisyenin katılımıyla gerçekleşen programın ilk gününde, Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye-Avrupa Birliği İlişkilerinde Avrupa Parlamentosu'nun Rolü konulu bir panel düzenlendi.

NATO-AB Bilgilendirme Toplantıları III

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği NATO Kamu Diplomasisi Türkiye Programı ile işbirliği içerisinde 17-21 Nisan 2008 tarihleri arasında Brüksel'de, Türk akademisyenlere yönelik bilgilendirme toplantılarının üçüncüsünü başarıyla gerçekleştirmiştir. NATO Karargahında 19 Mayıs 2008 tarihinde gerçekleşen toplantılarda öncelikle NATO Kamu Diplomasi Birimi Türkiye Programı Sorumlusu Yeter Yaman Naucodie tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından, Birimde NATO Ülkeleri Başkanı Antonella Cerasino tarafından “NATO Bucharest Summit Outcomes and the Way Forward” başlıklı bir sunuş yapılmıştır.

NATO-AB Bilgilendirme Toplantıları II

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği NATO Kamu Diplomasisi Türkiye Programı ile işbirliği içerisinde 11-15 Nisan 2007 tarihleri arasında Brüksel'de, Türk akademisyenlere yönelik bilgilendirme toplantılarının ikincisini başarıyla gerçekleştirmiştir.

NATO-AB Bilgilendirme Toplantıları I

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği ile NATO Kamu Diplomasisi Türkiye Programı ile işbirliği içeriside 29 Mart-2 Nisan 2006 tarihleri arasında Brüksel'de, Türk akademisyenlere yönelik NATO/AB bilgilendirme toplantılarının ilkini başarıyla gerçekleştirmiştir.