Uluslararası İlişkilerde Çatışmadan Güvenliğe - Okumalar

Güvenlik çalışmaları alanında Türkçe’deki literatüre katkı yapmayı hedefleyen ve büyük kısmı daha önce Uluslararası İlişkiler dergisinin çeşitli sayılarında yayınlanmış çalışmaların yeniden derlenerek gözden geçirilmesiyle hazırlanan “Uluslararası İlişkilerde Çatışmadan Güvenliğe - Okumalar” başlıklı kitap İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından basıldı.

Ana sayfa
Yayınlar
Diğer Yayınlar

Güvenlik çalışmaları alanında Türkçe’deki literatüre katkı yapmayı hedefleyen ve büyük kısmı daha önce Uluslararası İlişkiler dergisinin çeşitli sayılarında yayınlanmış çalışmaların yeniden derlenerek gözden geçirilmesiyle hazırlanan “Uluslararası İlişkilerde Çatışmadan Güvenliğe - Okumalar” başlıklı kitap İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından basıldı.

Geniş bir yelpazede farklı bakış açılarından güvenlik terminolojisini Türkçe’ye kazandırmayı ve bu alanda ulusal/uluslararası düzeyde yapılan son dönem tartışmaların hiç değilse bir kısmını toplu olarak okuyucuya sunmayı hedefleyen kitap, Güvenlik Çalışmaları alanında çalışan ve konuya ilgi duyan öğrenci ve araştırmacıların faydalanabileceği yardımcı kaynak olarak planlandı. Bu çerçevede kitap, konuyla ilgili uluslararası yazında hakim Batı merkezli analizlerin yanı sıra Latin Amerika, İslam dünyası, Doğu, Batı ve Türkiye’den analizler ile eleştirel ve Marksist perspektiften çalışmalara da yer vermektedir.

Kitabın daha geniş bir okuyucu kitlesine ve özellikle öğrencilere ulaşabilmesini sağlamak amacıyla, Uluslararası İlişkiler Konseyi’nin girişimi ile yayıncı kuruluş öğrencilere yönelik olarak özel indirimli bir fiyat teklifi hazırladı.

“Uluslararası İlişkilerde Çatışmadan Güvenliğe Okumalar” kitabını indirimli olarak temin edebileceğiniz noktalar:

  • İstanbul Bilgi Üniversitesi kampüslerinde %30,
  • İletişim Yayınlarında %25,
  • Banka hesabına havale yoluyla %30,
  • 15 adet ve üzeri toplu alımlarda %40,
  • İdeefixe üzerinden % 20 indirim sağlanmaktadır. İdeefixe üzerinden sipariş vermek için tıklayınız...

Ayrıntılı Bilgi

Şinasi Korkutur – İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınevi

Tel: 0 212 311 61 34

E-posta: [email protected]

Banka Hesap Bilgileri

Hesap Adı: Bilgi İletişim Grubu

Banka Adı: Garanti Bankası

Şube: Çağlayan Şubesi (Şube Kodu: 0403)

Hesap No: 6299856

Bu içeriği paylaş