Dış Politika Akademisi II

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK) tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve dış politika yapım sürecine dair kuramsal ve pratik konuları içeren “Dış Politika Akademisi” başlıklı eğitim programının ikincisi, 25-28 Şubat 2016’da Büyük Abant Oteli’nde gerçekleştirilecektir. T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenecek Dış Politika Akademisi, Türkiye’de dış politika yapımında etkili aktörler ile konuyu akademik düzeyde araştıran uzmanları biraraya getirerek, teori ve pratik ilişkisinin kurulduğu akademik ve mesleki bir eğitim fırsatı sunmayı hedeflemektedir.

 

BAŞVURU KOŞULLARI

Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

Eğitim  programının  öncelikli  hedef  kitlesi,  dış  politikaya  ilgi  duyan  veya  bu  konudaki bilgilerini pekiştirmek isteyen akademisyenler ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili birimlerinde çalışan uzmanlar, araştırmacılar, medya ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri olacaktır. Programa katılım için belirli bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

 

Başvuru 

Ekte yer alan başvuru formu doldurulup uikonseyi@gmail.com adresine gönderilmelidir. Başvuruları kabul edilenlere bu durum kısa bir süre sonra bildirilecektir.

 

Akademi Çalışma Yöntemi

Akademinin eğitim programı, alanında uzman akademisyenler ile Türkiye’nin dış politika oluşum sürecinde etkili kurum temsilcilerinin sunuşlarının yanı sıra, pratik uygulamayı geliştiren simülasyonları ve görsel eğitim metodunu içeren gösterimleri kapsayacaktır. Belirtilen program içeriğinde amaçlanan, katılımcıların ilgili uzmanlarla ve kendi aralarında açık bir tartışma platformunda iletişim kurmalarını sağlamaktır. Program sonrasında katılımcılara ilgili uzmanlar tarafından hazırlanan bir okuma listesi verilecektir.

Program

Duyuru Metni

Başvuru Formu