Dış Politika Akademisi

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK), kurulduğu 6 Temmuz 2004’ten bugüne kadar düzenlediği ulusal ve uluslararası nitelikli faaliyetlerine, dış politika yapım sürecine dair kuramsal ve pratik konuları içeren “Dış Politika Akademisi” başlıklı bir eğitim programını ekledi.

Dış Politika Akademisi programının ilki, 5-8 Mart 2015’de Kartalkaya Kartal Otel’de gerçekleştirildi. T.C. Dışişleri Bakanlığı, Kadir Has Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi destekleriyle düzenlenen Dış Politika Akademisi, Türkiye’de dış politika yapımında etkili aktörler ile konuyu akademik düzeyde araştıran uzmanları bir araya getirerek, teori ve pratik ilişkisinin kurulduğu akademik ve mesleki bir eğitim fırsatı sunmayı hedeflemektedir.

Eğitim programının öncelikli hedef kitlesi, dış politikaya ilgi duyan veya bu konudaki bilgilerini pekiştirmek isteyen akademisyenler ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili birimlerinde çalışan uzmanlar, araştırmacılar, medya ve sivil toplum kuruluşu temsilcileridir. Programa katılım için belirli bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Akademiyle ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki duyuru metnini inceleyebilirsiniz.

 

Duyuru 

Program